$1.99
A pound of pasta can easily be prepared with limited cooking equipment, and can feed an entire family an easy and nutritious meal. Whole grains are an important part of a balanced diet. Your purchase allows us to stock our shelves with this popular pantry ingredient that can be turned into all sorts of nourishing meals with a variety of cultural influences.